Meyer Lansky

 • Data urodzenia:
  1902-07-04
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $600 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  152 cm
 • Ostatnio edytowane:
  05.04.2022

Bio:

Meyer Lansky w 1967 posiadał majątek szacowany na $300 mln (obecnie po uwzględnieniu inflacji byłoby to około $600 mln.) Majątek zawdzięcza swojemu hazardowemu imperium. Był jednym z najbogatszych gangsterów w historii.

Już pod koniec lat 20 XX wieku, jego majątek oszacowano na $100 mln.

Lansky nazywany był „księgowym mafii”. Zmarł na raka płuc w 1983 r. Po jego śmierci władze federalne miały oszacować jego fortunę na $300 mln. Jednak w momencie śmierci na knocie Lansky’ego w banku znajdowało się jedynie $57 tys., co było ogromnym szokiem dla jego rodziny. Tak więc możemy zadać sobie pytanie, gdzie on ukrył tak duży majątek?

Nieruchomości

Dom, w którym mieszkał Lansky w ostatnich latach swojego życia. Nieruchomość znajduje się na sztucznej wyspie w Miami:

Dom Mayera lanskiego

Dom Lanskyego w Miami – Lata 60 lub 70

Życiorys Meyer Lansky

Mayer Lansky Suchowolański urodził się 4 lipca 1902 r. w Grodnie, w polsko-żydowskiej rodzinie. Jego rodzina w 1911 r.  postanowiła wyemigrować do Stanów Zjednoczonych, z powodu antysemityzmu i pogromów dokonywanych przez władze Carskiej Rosji. Na pytanie skąd pochodzi, zawsze odpowiadał, że z „Polski”. Po przyjeździe do USA, jego rodzina zamieszkała na Manhattanie, w Nowym Jorku.

Mayer Lansky w dzieciństwie poznał Bugsy Siegela, którzy razem później założyli jeden z najbrutalniejszych ganów żydowsko-amerykańskich – 'Bugs and Mayer Mob”. Będąc nastolatkiem poznał również Charlesa „Lucky” Luciano. Ich pierwsze spotkanie nie należało do przyjemnych, ponieważ „Lucky” próbował wyłudzić od Lansky’ego pieniądze za ochranianie go, gdy ten wracał do domu ze szkoły. Lansky postawił się Luciano, co bardzo mu zaimponowało. Później razem pracowali dla szanowanego gangstera – Arnolda Rothsteina.

W 1931 r. był jednym z współzałożycieli „Syndykatu”, czyli „nowej amerykańskiej mafii”. Syndykat powstał po zlikwidowaniu szefów „starej amerykańskiej mafii”.

W 1936 r. Mayer Lansky rozpoczął swoją hazardową działalność na Florydzie, w Nowym Orleanie i na Kubie. Później podobno rozwinął swoje imperium do takiego stopnia, że posiadał swoje kasyna w Las Vegas, Londynie i na Bahamach. Kasyna nie działały legalnie. Lansky przelewał nielegalnie zarobione pieniądze na Szwajcarskie konta, gdzie chroniło go szwajcarskie prawo ustawy bankowej z 1934 r. Później nawet kupił bank w Szwajcarii, którego używał do prania brudnych pieniędzy.

Po przejęciu władzy na Kubie przez Fidela Kastro, Lansky stracił swój tamtejszy majątek szacowany na $7 mln (obecnie te pieniądze byłyby warte $48,5 mln). Po latach potomkowie Lansky’ego zwrócili się do rządu Kuby o rekompensatę, za konfiskatę hotelu Riviera, należącego do niegdyś do Meyera.

W 1970 r. uciekł do Izraela, aby uniknąć zarzutów uchylania się od płacenia podatków w Stanach Zjednoczonych. Dwa lata później, został deportowany z Izraela do USA, gdzie postawiono mu zarzuty. Został jednak z nich uniewinniony w 1974 roku. Ostatnie lata swojego życia spędził na wolności, mieszkając w Miami.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05.04.2022 14:18

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.