Michael Clarke Duncan

 • Data urodzenia:
  1957-12-10
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $20 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  196 cm
 • Ostatnio edytowane:
  12.11.2021

Bio:

Jak bardzo bogaty był Michael Clarke Duncan?

Michael Clarke Duncan posiadał majątek szacowany na $20 mln.

Nieruchomości:

Michael Clarke Duncan był właścicielem nieruchomości w Woodland Hills w Kalifornii, za którą zapłacił w październiku 2001 roku ponad $1 mln.  

Życiorys

Michael Clarke Duncan był amerykańskim aktorem. Zasłynął między innymi z roli Johna Coffeya w filmie ,,Zielona mila”. Za ten występ otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego. 

Duncan urodził się w Chicago, Illinois. Niestety w lipcu 2012 roku doznał ataku serca, został przewieziony do Centrum Medycznego Cedars Sinai. We wrześniu w wieku 54 lat zmarł z powodu powikłań po zawale serca. On i jego siostra Judy zostali wychowani przez matkę Jean, po tym jak jego ojciec opuścił rodzinę. Następnie po przeprowadzce do Los Angeles Duncan podjął pracę ochroniarza. Był ochroniarzem wielu celebrytów, w tym Willa Smitha, LL Cool J, Jamiego Foxxa i The Notorious BIG. K. Jednocześnie szukał pracy w reklamach, filmach.

Z kolei w 1995 roku Duncan zadebiutował jako aktor filmowy niewielką rolą w komedii „Piątek”. Pojawił się także w filmach takich jak „Armageddon”, „Daredevil” i „Sin City” oraz użyczył głosu w filmach animowanych: „Brat niedźwiedź” czy „Kung Fu Panda”.

Oprócz ról filmowych Duncan występował także gościnnie w wielu programach telewizyjnych między innymi w ,,The Suite Life of Zack & Cody”, ,,CSI:NY”.

Przed śmiercią Duncan spotykał się osobowością telewizyjną reality – Osmarosą Manigault.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
12.11.2021 12:54

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.