Michael Douglas

 • Data urodzenia:
  1944-09-25
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $380 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  178 cm
 • Ostatnio edytowane:
  03.02.2022

Bio:

Jakim majątkiem dysponuje Michael Douglas?

Michael Kirk Douglas to amerykański aktor i producent oraz scenarzysta. Jest najbardziej znany z filmów takich jak:  ,,Miłość szmaragd i krokodyl” ,,Klejnot Nilu” czy ,,Nagi Instynkt”. Ma na swoim koncie trzy Złote Globy i dwa Oscary.

Majątek Michael’a Douglas’a opiewa na $380 mln.

Zarabia od $10 mln do $20 mln na roli w filmie. Na majątek Douglas’a składa się willa na Majorce, która jest obecnie wystawiona na sprzedaż za niespełna 29 mln .

©www.domiporta.pl

Lokalizacja willi na Majorce:

W skład kompleksu wchodzi 8 budynków i basen nieruchomość otaczana jest polami winorośli i gajami oliwnymi o powierzchni ponad 100 hektarów. Jest także właścicielem dużego mieszkania w Nowym Jorku z imponującym widokiem na Central Park $5,25 mln, domu Hamiltona $2,5 mln i domu w Walii $1,7 mln. Z aut posiada: Mercedes Benz, Prius, Range Rover.

Życiorys

Douglas urodził się 25 września 1944 roku w New Brunswick, New Jersey. Jest synem słynnego amerykańskiego aktora – Kirka Douglasa. Douglas ma młodszego brata, Joela i dwóch przyrodnich braci ze strony ojca. Uczył się w The Allen-Stevenson School w Nowym Jorku. Później studiował na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara, gdzie w 1968 ukończył studia licencjackie z dramatu. Oprócz tego studiował aktorstwo pod kierunkiem Wynna Handmana w „The American Place Theatre”, który znajduje się w Nowym Jorku. Jednak karierę zaczynał jako asystent reżysera w filmach swojego ojca w latach 60-tych. Kluczowym momentem w jego wczesnej karierze było obsadzenie go w serialu telewizyjnym „The Streets of San Francisco” z 1972 r. Później kariera aktora rozwinęła się w niesamowitym tempie. Grał postacie słabe, niewinne, leniwe moralnie ale także postacie z dominującymi osobowościami: jako Gordon Gekko w serii „Wall Street”.

Przez prawie sześć lat Douglas spotykał się z aktorką Brendą Vaccaro. Następnie, w marcu 1977 roku, poślubił Diandrę Luker, córkę austriackiego dyplomaty. Douglas miał 32 lata, a ona miała wtedy 19 lat. Mają jednego syna, Camerona. Jednak w 1995 roku Luker złożyła wniosek o rozwód, otrzymała $45 mln w ramach ugody rozwodowej. Następnie zaczął spotykać się z aktorką Catherine Zeta- Jones, para wyszła za mąż w listopadzie 2000 roku. Interesująca jest różnica wieku wynosząca aż 25 lat. Razem mają dwoje dzieci, Dylana Michaela i Carysa Zetę. Na krótko rozstali się w 2013 roku, ale po krótkim okresie do siebie wrócili.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

18.06.2021 12:51

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.