Michael Franzese

 • Data urodzenia:
  1951-05-27
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $10 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  177 cm
 • Ostatnio edytowane:
  05.04.2022

Bio:

Jak duży majątek posiada emerytowany gangster Michael Franzese?

Michaela Franzese – emerytowany szef mafii obecnie posiada majątek szacowany na $10 mln. Zawdzięcza go głównie sprzedaży swoich książek, łącznie napisał ich aż siedem w tym kilka bestsellerów. W 2020 roku otworzył kanał w serwisie YouTube, gdzie opowiada o swojej kryminalnej przeszłości i życiu w mafii. Po roku udało mu się zdobyć 540 tys. subskrypcji. Łącznie jego filmy zostały obejrzane 42 mln razy. Dzięki temu mógł zarobić na wyświetlonych reklamach od $200 tys. do nawet $350 tys. Franzese występuje również w wielu filmach dokumentalnych, gdzie jako świadek opowiada o swojej przynależności do jednej z pięcu mafijnych rodzin.

Jak bogaty był Michael Franzese będąc gangsterem?

W 1986 roku magazyn Fortune opublikował listę „50 najpotężniejszych mafijnych bossów w USA”, znalazł się on wtedy na 18 miejscu. I co ciekawe obecnie jest jedyną żyjącą osobą z całej listy. Franzese twierdzi, że u szczytu sowiej mafijnej kariery zarabiał nawet $8 mln tygodniowo. W 1981 roku wraz z Lawrence Salvatore Iorizzo rozpoczęli nielegalny interes, który polegał na oszukiwaniu rządu federalnego na podatku od sprzedawanej benzyny. Franzese Robił też przekręty na handlu gazem z rosyjską mafią z Nowego Jorku.

Reportaż o Michaelu Franzese z 1985 roku.

Amerykańska skarbówka oszacowała, że łącznie mógł on wtedy oszukać rząd Stanów Zjednoczonych na $500 mln. Pieniądze były prane za pośrednictwem jego własnej wytwórni filmowej „Miami Gold”.

Dom Michaela Franzese na Long Island, warty kilkanaście milionów dolarów:

©Mob Gas: The Gas Tax Scam – 1985 ABC news

 

Życiorys:

Michael Franzese urodził się 27 maja 1951 roku w Nowym Jorku. Jego ojciec John „Sonny” Franzese był znaczącą postacią w jednej z pięciu mafijnych rodzin z Nowego Jorku – rodziny Colombo. W 1969 roku rozpoczął studia na uniwersytecie Hofstra w Nowym Jorku. Jednak po dwóch latach rzucił studia, aby pomóc swojej rodzinie finansowo. Ponieważ jego ojciec został skazany na 50 lat więzienia za napad na bank, którego dokonał w 1967 roku. Następnie zapoznał się byłymi współpracownikami ojca, a ci pomogli mu w początkach jego przestępczej kariery. Po czterech latach złożył przysięgę krwi i przysięgę omerta, co było symbolem jego dołączenia do mafijnej rodziny Colombo. W 1980 roku Franzese został „Caporegime” – czyli kapitanem w szeregach rodziny. Pracowało dla niego wtedy 300 „żołnierzy” mafii.

Pod koniec lat 80 został skazany na 10 lat więzienia i karę finansową w wysokości $17,7 mln, za przestępstwa podatkowe.

Z więzienia wyszedł w 1994 roku, rok później wycofał się z mafii, następnie przeprowadził się z rodziną do Kalifornii, gdzie mieszka do dzisiaj.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
23.05.2021 17:53

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.