Olivia Colman

 • Data urodzenia:
  1974-01-30
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $10 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  170 cm
 • Ostatnio edytowane:
  31.01.2022

Bio:

Jaki majątek posiada Olivia Colman?

Olivia Colman dysponuje majątkiem około $10 mln. Swoje bogactwo zawdzięcza udanej karierze aktorskiej. Pojawia się także w wysoko ocenianych programach telewizyjnych. Zarabia również na reklamach i promowaniu marek.
Posiada długą lista nagród mianowicie: Oscara, cztery nagrody BAFTA, cztery BIFA, dwa Złote Globy i trzy nagrody satelitarne.

Obecnie mieszka w pięknym domu w południowym Londynie.

Życiorys

Sarah Caroline Olivia Colman urodziła w Norwich w Anglii, jest córką pielęgniarki oraz dyplomowanego geodety. W 1999 roku ukończyła szkołę teatralną „Bristol Old Vic” w Bristolu. Po raz pierwszy zagrała w serialu telewizyjnym „Bruiser” w 2000 roku. Od tego czasu pojawiła się w wielu aranżacjach BBC, ITV i Channel 4 TV, np: „The Office”, „People Like Us”, ” Look Around You”, „Black Books”. Uznanie krytyków przyniosła jej rola w dramacie Paddy’ego Considine’a ,,Tyranozaur”, za którą otrzymała nagrodę BIFA dla najlepszej aktorki. Olivia Colman jest aktorką wszechstronną, potrafiącą grać zarówno role komediowe, jak i dramatyczne. Popularność zyskała dzięki roli w ,,Nocny recepcjonista”, ,,The Crown”, ,,Żelazna Dama” i wiele innych.

Olivia jest żoną aktora i pisarza Eda Sinclaira, mają razem 3 dzieci. Colman i Sinclair pobrali się w sierpniu 2001 r. Mieszkają w południowym Londynie.

Colman została mecenasem brytyjskiej organizacji charytatywnej „Tender”. Także zaangażowała się w film dokumentalny o sytuacji kobiet w Afganistanie.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
29.05.2021 20:48

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.