Olivia Rodrigo

 • Data urodzenia:
  2003-02-20
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $5 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  165 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Ile zarabia  Olivia Rodrigo?

Olivia Rodrigo zgromadziła majątek szacowany na $5 mln.

Szacuje się ze Olivia za role w dwóch programach Disneya – „Bizaardvark” i „High School Musical” zarobiła od nawet do $180 tys. na jednym odcinku. Po za tym Rodrigo zarabia poprzez swoje konto na Instagramie, które jest obserwowane przez prawie 20 mln osób. Na jednym lokowaniu zarabia prawdopodobnie minimum $100 tys., wcześniej występowała również w wielu reklamach telewizyjnych.

Życiorys

Olivia Isabel Rodrigo to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów oraz aktorka. Szeroko udziela się w mediach społecznościowych.

Olivia urodziła się w Rancho Springs Medical Center w Murrieta w Kalifornii. Jej ojciec pracuje jako terapeuta rodzinny, natomiast matka jest nauczycielką. W przedszkolu zaczęła brać lekcje śpiewu oraz nauczyła się grać na pianinie. Później w wieku 6 lat zaczęła chodzić na zajęcia z aktorstwa i śpiewu. Następnie w wieku 12 lat nauczyła się grać na gitarze. Olivia zaczęła profesjonalnie występować na scenie, pracowała jako modelka. Godnym uwagi było wystąpienie w reklamie Old Navy.

W 2015 roku zadebiutowała aktorsko, wcielając się w główną rolę Grace Thomas w filmie ,,An American Girl: Grace Strips Up Success”. W 2016 roku Olivia dostała główną rolę w serialu Disney Channel – „Bizaardvark”. Następnie w 2019 roku, zaczęła występować w kolejnym serialu Disney „High School Musical: The Musical: The Series”. Pod koniec 2020 roku Olivia podpisała kontrakt płytowy z Interscope/Geffen Records.

8 stycznia 2021 r. wydała debiutancki singiel „Drivers License”. Następnie 1 kwietnia 2021 r. wydała drugi singiel „Deja Vu”.

21 maja 2012 wydała album „Sour”, który zadebiutował na ósmym miejscu listy „Billboard Hot 100”. W albumie znalazło się kilka singli, w tym „Drivers License”, „Deja Vu” i „Good 4 U”.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
13.10.2021 12:46

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.