Paul Walker

 • Data urodzenia:
  1973-09-12
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $25 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  188 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak duży majątek pozostawił po sobie Paul Walker?

Paul Walker zgromadził za życia majątek wyceniany na $25 mln.

Cały swój majątek wyceniany na $25 mln aktor zostawił jedynej córce – Medaow. Aktor dorobił się fortuny dzięki rolom w licznych filmach, z których najbardziej znana była seria „Szybcy i wściekli”. Ostatni film z tej serii z udziałem Walkera, „Furious Seven” zarobił ponad $1,5 mld, stając się tym samym jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii.

Dom Walkera w Santa Barbara:

©pl.pinterest.com

Walker, często grający role miłośników samochodów, sam również miał pokaźną liczbę 21 aut i motocykli, wycenionych na łączną sumę ponad $3,5 mld. Wśród nich można było odnaleźć: pięć egzemplarzy BMW M3 E36 Lightweigh (wycenianych na $300 tys. – $530 tys.), blisko 60-letni Chevrolet Nova Wagon ( – $40 tys.) czy też Mustang Boss 302S ( – $40 tys.) zakupiony w 2013 roku.

Życiorys

Paul William Walker IV urodził się w Glendale w stanie Kalifornia. Późniejszy aktor maił dwóch młodszych braci Caleba i Cody’ego oraz młodszą siostrę Ashlie.

W młodości Paul Walker występował w reklamach, zaś debiut w telewizji zaliczył poprzez udział w serialu Highway to Heaven w wieku 12 lat. Dwa lata później wystąpił w pierwszym kinowym filmie Monster in the Closet. W kolejnych lata brał udział w takich produkcjach jak Pleasantville, Varsity Blues czy She’s All That. Jego kariera nabrała rozpędu w 2001 roku, gdy w dostał angaż w filmie The Fast and the Furious. Za rolę w tej produkcji Walker dostał wraz z Vienem Dieselem nagrodę MTV w kategorii najlepszego duetu. Film doczekał się kolejnych 5 odsłon z udziałem Paula Walkera.

Wypadek:

Paul Walker zginął 30 listopada 2013 roku w Santa Clarita (Kalifornia, USA) w wypadku samochodowym. Walker brał udział w aukcji charytatywnej swojej organizacji Reach Out Worldwide na rzecz ofiar tajfunu Haiyan. Wraz ze współzałożycielem organizacji Rogerem Rodasem postanowił odbyć przejażdżkę samochodem Porsche Carrera GT, który był główną atrakcją aukcji. Podczas podróży auto, którym kierował Rodas uderzyło w latarnię i drzewo, a następnie stanęło w płomieniach. Pasażer i kierowca zginęli na miejscu.

Kilka lat później córka Walkera oskarżyła Rogera Rodasa o spowodowanie wypadku. W wyniku ugody podpisanej ze spadkobiercami Rodasa, Meadow Walker dostała ponad $10 mln zadośćuczynienia.

Pomimo swojej śmierci Paul Walker uważany jest nadal za jednego z najlepiej zarabiających aktorów. W 2015 roku magazyn Forbes umieścił go na 9 miejscu listy najlepiej zarabiających gwiazd- jego dzieła i wizerunek przynoszą rocznie $10,5 mln.

Walker miał jedną córkę, Meadow Rain urodzoną 4 listopada 1998 roku, której matką jest Rebecca McBrain. W chwili śmierci spotykał się z Jasmine Pilchard-Gosnell, z którą planował ślub.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
10.11.2021 17:27

Komentarze