Paulo Sousa

Bio:

Jak bardzo bogaty jest trener Paulo Sousa?

W Brazylijskim klubie CR Flamengo zarabia €160 tys. miesięcznie (€1,9 mln rocznie).

Majątek Paulo Sousy szacowany jest na €22 mln. Jako trener reprezentacji polski w piłce nożnej zarabiał €70 tys. miesięcznie, czyli rocznie 840 tys. (W przeliczeniu na złotówki – 3,75 mln zł). Sousa będąc trenerem klubu „ACF Fiorentina” z włoskiej „Serie A” w latach 2015-17, mógł liczyć na wynagrodzenie rzędu €1 mln za sezon.

Życiorys:

Paulo Sousa Manuel Carvalho urodził się 30 sierpnia 1970 roku w Viseu w Portugalii. Piłką nożną interesował się od najmłodszych lat, jako 14 latek rozpoczął treningi w klubie „Repensy”. Następnie po pięciu latach podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z portugalskim klubem „S.L.Benfica”. Występował również w barwach takich piłkarskich potęg jak „Juventus F.C.”, „Inter Milan” czy „Borussia Dortmund”.

Sosa występował na pozycji defensywnego pomocnika, był bardzo wszechstronnym i inteligentnym taktycznie graczem, ceniono u niego także umiejętności przywódcze.

Karierę trenerską rozpoczął w 2005 roku, obejmując stanowisko głównego trenera reprezentacji Portugalii do lat 16, następnie obejmował to stanowisko w kilkunastu klubach z całej Europy i Azji, aż do 2021 roku, kiedy to rozpoczął pracę dla polskiego związku piłki nożnej (PZPN).

Osiągnięcia Paulo Sousy:

Jako zawodnik:

  • Liga Mistrzów UEFA x2
  • Puchar Włoch x1
  • Mistrzostwo Włoch x1
  • Młodzieżowe Mistrzostwo Świata z 1989 roku

Jako trener:

  • Puchar Ligi i Superpuchar Węgier x1
  • Mistrzostwo Izraela x1
  • Mistrzostwo Szwajcarii x1

Paulo Sousa w 2007 roku ożenił się z modelką Cristiną Möhler, mają razem dwójkę dzieci.

©www.wikifeet.com – Cristina Möhler

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
09.06.2021 17:57

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.