Peter Dinklage

 • Data urodzenia:
  1969-06-11
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $25 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  134 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Ile zarabia Peter Dinklage?

Peter Dinklage posiada majątek szacowany na $25 mln.

Nieruchomości

Peter Dinklage jest właścicielem domu w Nowym Jorku.

Lokalizacja domu aktora:

Życiorys

Peter Dinklage to amerykański aktor oraz producent. Dinklage otrzymał 58 różnych nominacji do nagród, z czego zdobył 12 nagród.

Peter Hayden Dinklage urodził się w Morristown w stanie New Jersey. Jego matka Diane Dinklage, była nauczycielką muzyki w szkole podstawowej natomiast ojciec John Carl Dinklage, pracował jako sprzedawca ubezpieczeń. Ma formę karłowatości zwaną achondroplazją. Dorastał w Mendham Township w New Jersey wraz ze swoim starszym bratem Jonathanem.

Z kolei w 1995 roku zadebiutował w parodii niezależnego świata kina w ,,Living in Oblivion”, grając krasnoluda wynajętego do sekwencji snów. Przełom w karierze nastąpił w 2003 roku po roli w komediodramacie ,,The Station Agent”. Wystąpił w takich filmach jak ,,Elf”, ,,Lassie”, ,,Znajdź mnie winnego”, ,,Underdog” , ,,Śmierć na pogrzebie”, ,,Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, ,,X-Men: Days of Future Past”, ,,Pixels”, ,,Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” czy ,,Avengers: Infinity War” i wielu innych.

Oprócz ról filmowych, Dinklage odniósł duży sukces w telewizji dzięki roli Tyriona Lannistera w dramacie fantasy HBO ,,Gra o tron”. Ponadto pojawił się we wszystkich ośmiu sezonach serialu od 2011 do 2019 roku.

W 2005 roku Dinklage poślubił reżyserkę teatralną Ericę Schmidt. Mają razem dwoje dzieci.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
04.01.2022 14:22

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.