PewDiePie

 • Data urodzenia:
  1989-10-24
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $55 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  180 cm
 • Ostatnio edytowane:
  31.01.2022

Bio:

Ile zarabia PewDiePie?

„PewDiePie” jest w stanie zarobić do $8 mln rocznie. Szacuje się, że przez całą swoją internetową karierę mógł zarobić ponad $55 mln. Znaczna część jego dochodów pochodzi z wyświetleń reklam przy jego filmach w serwisie YouTube. Gdzie średnio ma 4,2 mln wyświetleń na film, a jego najpopularniejszy filmik został obejrzany już 286 mln razy. Według magazynu „Time”, Felix jest jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie, jego kanał obecnie obserwuje 109 mln osób.

Życiorys:

Felix Arvid Ulf Kjellberg urodził się w niedużej miejscowości w południowo zachodniej Szwecji, w Göteborgu. Wywodzi się z całkiem zamożnej rodziny, jego rodzice zajmują wysokie stanowiska w korporacjach. Matka Felixa została nawet wybrana najlepszym „CIO” w całej Szwecji w 2010 roku. W czasach szkolnych PewDiePie często opuszczał zajęcia, wolał w tym czasie grać w gry wideo z przyjaciółmi. Studiował na Chalmers University of Technology w Göteborgu, lecz nie czując zainteresowania wybranym kierunkiem, postanowił zrezygnować ze studiów w 2011 roku. Gdy rzucił studia, rodzice przestali wspierać go finansowo. Początkowo pracował jako grafik w programie Photoshop i sprzedał Hot-Dogi.

Założył swój kanał pod nazwą „PewDiePie” w 2010 roku, gdzie początkowo zamieszczał gameplaye z gry „Call of Duty”. Do grudnia 2011 roku udało mu się zdobyć 60 tys. subskrypcji, a w lipcu 2012 r. miał już milion subskrypcji na swoim kanale.

19 sierpnia 2019 r. poślubił włoszkę Marzię Bisognin. Para zamieszkała w miejscowości Brighton and Hove w Anglii.

PewDiePie posiada również dom w Japonii.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
26.04.2021 20:54

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.