Pharrell Williams

 • Data urodzenia:
  1973-04-05
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $210 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  175 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Pharrell Wiliams?

Pharrell Wiliams posiada majątek szacowany na $210 mln.

W 2005 roku Williams współpracował z japońską ikoną mody Nigo, stworzyli razem linię marek Billionaire Boys Club i Ice Cream. Następnie w 2008 roku Pharrell współprojektował linię okularów i biżuterii dla Louis Vuitton. Z kolei w 2017 roku zaprojektował buty wycenione na €1000 w kooperacji współpracy z Chanel i Adidasem. Od 2014 r. współpracę a marką Adidas.

Był właścicielem rezydencji w Hollywood Hills, która to obecnie jest wystawiona na sprzedaż za $17 mln. Poza tym posiada także dom w Virginia Beach w stanie Wirginia o wartości $1,85 mln. Pharrell jest również właścicielem domu w Coral Gables na Florydzie za który zapłacił w kwietniu 2020 roku $30 mln.

Lokalizacja rezydencji w Coral Gables na Florydzie:

Pharrell w swoim garażu posiada następujące auta:

 • Mercedes-Benz SLR McLaren
 • Rolls-Royce Phantom 
 • Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe
 • Ferrari Enzo (o wartości $2,5 mln)

Życiorys

Pharrell Lanscilo Williams to amerykański wokalista, kompozytor, producent muzyczny, projektant mody oraz przedsiębiorca. Pharrell jest także głównym wokalistą i perkusistą zespołu rockowego NERD. Williams otrzymał wiele wyróżnień oraz nominacji. Zdobył 13 nominacji nagród Grammy. Oprócz tego dwukrotnie był nominowany do Oscara.

Williams urodził się w Virginia Beach w stanie Wirginia. Jest najstarszym z trzech synów, nauczycielki Carolyn oraz majsterkowicza Pharoah Williamsa. W latach 90. Pharrell wraz z przyjaciółmi założyli grupę R&B, The Neptunes. Po ukończeniu szkoły średniej grupa podpisała kontrakt z Riley. Jednak od 2005 roku Pharrell zaczął pracować nad karierą solową i wydał swój debiutancki album „In My Mind”. Od czasu wydania albumu Pharrell zyskał popularność i wydał najlepiej sprzedające się single. Obecnie jest jednym z najbogatszych raperów na świecie, w swojej karierze pracował z wieloma najlepiej sprzedającymi się artystami.

W 2013 roku Williams poślubił swoją długoletnią dziewczynę, modelkę i projektantkę mody Helen Lasichanh. Razem wychowują syna Rocketa, który urodził się w 2008 roku. W styczniu 2017 roku Helen urodziła trojaczki.

Williams jest fanem serii science-fiction ,,Star Trek”. Oprócz tego jeździ na deskorolce i ma nawet w swoim domu rampę half-pipe.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
24.09.2021 13:24

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.