Quentin Tarantino

 • Data urodzenia:
  1963-03-27
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $120 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  185 cm
 • Ostatnio edytowane:
  31.01.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Quentin Tarantino?

Quentin Tarantino zgromadził majątek szacowany na $120 mln.

Jego filmy wygenerowały ponad $ 1,5 mld dochodu na całym świecie.

Nieruchomości

Quentin Tarantino jest właścicielem rezydencji w Hollywood Hills, za która zapłacił w 1996 roku $3 mln.

Jest także właścicielem mieszkania w budynku ,,15 Charles at Waverly Place” w West Village na Manhattanie. Od chwili narodzin syna mieszka w Ramat Aviv Gimel w Tel Awiwie.

W swoim garażu posiada: Porsche 911 oraz Forda Mustanga.

Życiorys

Quentin Jerome Tarantino to amerykański filmowiec, reżyser, scenarzysta, producent, krytyk filmowy oraz aktor. Otrzymał wiele nagród oraz wyróżnień w tym dwie nagrody Akademii, dwa Oscary, dwie nagrody BAFTA i cztery Złote Globy.

Quentin Tarantino urodził się w Knoxville w stanie Tennessee natomiast dorastał w Los Angeles. W wieku 14 lat pisał różne scenariusze i brał udział w przedstawieniach w lokalnym teatrze społecznościowym. Następnie w wieku 15 lat porzucił szkołę średnią, aby zostać woźnym w kinie.

W 1992 roku Tarantino zadebiutował jako reżyser filmu ,,Wściekłe psy”, film stał się hitem. Jednak najbardziej znany jest z filmów takich jak ,,Pulp Fiction” i ,,Django Unchained”. Tarantino przez kilka następnych lat brało udział w wielu projektach, od seriali telewizyjnych po filmy dokumentalne.

Filmy Tarantino odniosły sukces krytyczny i komercyjny, a także kulturowy. W 2005 roku znalazł się na corocznej liście Time 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

28 listopada 2018 roku ożenił się z izraelską piosenkarką Daniellą Pick. 22 lutego 2020 roku urodził im się ich syn Leo.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
31.01.2022 17:31

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.