Rafael Nadal

 • Data urodzenia:
  1986-06-03
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $220 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  185 cm
 • Ostatnio edytowane:
  15.02.2022

Bio:

Jak duży majątek ma Rafael Nadal?

Majatek Rafaela Nadala szacowany jest na około $220 mln. 

W szczytowych momentach swojej kariery zarabiał nawet $40 mln rocznie.

Jego głównym sponsorem jest firma Nike, współpracuje również z takimi markami jak: Babolata, Armani, Richard Mille, Quely, KIA, Banesto, Mapfre i PokerStars.

Nieruchomości:

Lokalizacja domu Nadala:

Jest również właścicielem domu na Majorce. Według Hiszpańskiej prasy kupił go w 2012 r. za kwotę €4 mln. 

Życiorys

Rafael Nadal urodził się w 3 czerwca 1986 roku w miejscowości Manacor na Hiszpańskiej wyspie Majorka. Ojciec Rafaela jest właścicielem dużej firmy zajmującej się produkcją okien. W czerwcu 2009 roku rodzice Rafaela rozwiedli się.

Jego wujek Miguel Ángel Nadal był zawodowym piłkarzem, który grał m.in. w FC Barcelonie. Natomiast jego drugi wujek jest z zawodu trenerem tenisa. To właśnie za jego namową młody Rafael w wieku 3 lat rozpoczął treningi tej dyscypliny.

W wieku 8 lat Nadal wygrał turniej tenisowy dzieci do lat 12. Mając 12 lat, wygrywał w swojej kategorii wiekowej turnieje tenisowe w Hiszpanii i za granicą. W maju 2001 roku pokonał byłego mistrza Wimbledonu Pata Casha, po tym spotkaniu Nadal postanowił rozpocząć zawodową karierę w tenisie. W kwietniu 2002 roku jako piętnastolatek wygrał swój pierwszy w karierze mecz na imprezie rangi ATP World Tour.

Następnie w 2005 roku rozpoczęła się jego dominacja w tej dyscyplinie. Nadal zdominował wtedy sezon na kortach ceglanych. Wygrał 24 spotkania z rzędu, bijąc rekord kolejnych zwycięstw odniesionych przez nastolatka.

Wygrał 13 razy turniej French Open, dwukrotnie Wimbledon i Australian Open. Czterokrotnie stawał również na najwyższym stopniu podium turnieju US Open. Niektórzy eksperci tenisa uważają Nadala za najlepszego gracza w historii.

W 2019 roku ożenił się z Maríą Franciscą Perelló Pascual.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org.
15.02.2022 18:36

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.