Ramzan Kadyrow

 • Data urodzenia:
  1976-10-05
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $200 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  174 cm
 • Ostatnio edytowane:
  24.03.2022

Bio:

Majątek Ramzana Kadyrowa szacowany jest na $200 mln

Dorobił się na współpracy z Kremlem. Prawdopodobnie rozkrada on pieniądze pochodzące z budżetu Czeczenii i dotacji rządu rosyjskiego, które przeznaczone są na rozwój Republiki Czeczenii. Rząd Rosji przymyka jak na razie na to oko, ponieważ Kadyrow ma bardzo dobre relacje z Władimirem Putinem.

Nieruchomości

Jest właścicielem wielu nieruchomości na całym świecie. Posiada on m.in. stajnie koni w Dubaju. Na co dzień mieszka w bogatej podmiejskiej miejscowości, oddalonej o 40 km od Groznego.

Lokalizacja Rezydencji Kadyrowa:

Ramzan Kadyrow żyje w luksusach i na co dzień się z tym nie kryje. Czeczeni na ogół są ludźmi, którzy lubią wystawne życie. Podobno sama kolekcja zegarków wodza Czeczenii jest warta kilka milionów dolarów. Jeszcze ciekawiej wygląda kolekcja samochodów Kadyrowa. Ma on w niej prawdziwe perełki, a największą z nich jest 1 z 10 modeli Lamborghini Reventón. Cena takiej zabawki to obecnie około $2 mln. 

Poza tym w jego kolekcji znajduje się:

 • Bugatti Veyron
 • Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss
 • Aston Martin One-77
 • Mercedes G63 AMG Sahara Edition Mansory
 • Ferrari F430
 • Rolls-Royce Phantom Drophead
 • Mercedes-Benz SLR

Wódz Czeczeni znany jest również z hojności i drogich prezentów. Gdy jego syn obchodził 8 urodziny, Kadyrow postanowił podarować mu prawdziwego Mercedesa SLS. Co ciekawe podarował on także czteroletniemu chłopcu – Rachim Kurijewowi prawdziwego Mercedesa C-klasę, w nagrodę za zrobienie 4105 pompek. Mistrz UFC Chabib Nurmagomiedow również otrzymał w prezencie od wodza nowego Mercedesa S-klasę.

Życiorys

Ramzan Kadyrow urodził się 5 października 1976 r. w Tsentaro, w ASRR. Był najmłodszym dzieckiem Achmata i Aimani Kadyrowów. Ma dwie starsze siostry, jego starszy brat zmarł 31 maja 2004 r. Ojciec Razmana – Achmad walczył przeciwko Rosjanom podczas pierwszej wojny czeczeńskiej. W okresie wojny Achmad utworzył jednostkę milicji „Kadyrovtsy”, którą dowodził jego najmłodszy syn. Po wojnie Ramzan był również osobistym kierowcą i ochroniarzem swojego ojca.

Podczas drugiej wojny czeczeńskiej w 1999r., Achmad zmienił stronę i walczył razem z Rosjanami. Po zamachu na jego ojca (ówczesnego prezydenta Czeczenii), 9 maja 2004 r. Ramzan został mianowany pierwszym wicepremierem Czeczeńskiej Republiki.

Kiedy jego siostra została zatrzymana przez dagestańską policję w styczniu 2005 roku. Kadyrow i jego 150 uzbrojonych żołnierzy pojechało pod budynek policji miejskiej w Khasavyurt. Ludzie Kadyrowa otoczyli obiekt, zmuszając dyżurnych oficerów do uwolnienia kobiety. Następnie oddalili się z miejsca zdarzenia, strzelając zwycięsko w powietrze.

Ramzan Kadyrow stwierdził, że będzie likwidował wszystkich swoich przeciwników, do momentu aż sam nie zostanie zabity lub uwięziony. Wychwala Putina i jego zdaniem powinien dożywotnio sprawować władzę w Rosji.

Po wypadku samochodowym w listopadzie 2005 r., 18 listopada 2005 r. Kadyrow został mianowany doradcą premiera. Po czym niemalże od razu przystąpił do wprowadzania prawa szariatu w Czeczenii. 1 marca 2006 roku Siergiej Abramow zrezygnował ze stanowiska premiera. Następnie kadyrow objął to stanowisko 4 marca 2006 r.

Następnie po objęciu władzy, zatwierdził projekt wzniesienia pałacu prezydenckiego na 30-hektarowej (120 000 m 2 ) działce nad rzeką Sunzha, w zrujnowanym centrum Groznego. Koszt projektu, który miał obejmować także pięciogwiazdkowy hotel i obiekty rekreacyjne, oszacowano na około $54 mln.

15 lutego 2007 r. Putin podpisał dekret o usunięciu Ałchanowa i ustanowieniu Kadyrowa prezydentem Czeczenii. W dniu 5 marca 2011 r. Parlament Czeczenii zatwierdził Kadyrowa na stanowisku Szefa Republiki Czeczeńskiej. W lipcu 2020 roku został mianowany generałem majorem Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Źródła życiorysu: www.wikipedai.org.

 

 

11.03.2022 17:37

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.