Robert Downey Jr.

 • Data urodzenia:
  4 kwietnia 1965
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $330 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  174 cm
 • Ostatnio edytowane:
  03.02.2022

Bio:

Jaki majątek posiada Robert Downey Jr.?

Robert John Elias Downey Jr. to amerykański aktor, producent filmowy, scenarzysta, piosenkarz i komik. Jednak najbardziej znany jest z roli Tony’ego Starka filmowego „Iron Man’a” z uniwersum Marvella. Majątek Downey’a szacuje się na $330 mln, jest on zaliczany do grona najlepiej zarabiających aktorów na świecie.

Może on także poszczycić się dużą liczbą nieruchomości w skład, których wchodzą m.in.: dom w Pacific Palisades w Kalifornii wart $2,5 mln, kolejną rezydencją jest Rustic Canyon o wartości $3,6 mln, z kolei we wrześniu 2009 roku Downey i jego żona Susan kupili za oszałamiającą cenę ponad $13 mln posiadłość w Malibu.

Lokalizacja posiadłości aktora w Malibu:
Posiadłość w Malibu po przebudowie:

© www.the-sun.com

Robert  Downey Jr. może pochwalić się także pokaźną kolekcją samochodów w skład której wchodzą: Mercedes-Benz Klasy G, Ferrari Kalifornia T,Corvette Stingray Cabrio z 1967 roku i Bentley Continental GT.

Życiorys

Robert Downey Jr. przyszedł na świat 4 kwietnia 1965 roku na Manhatanie. Syn Robert’a Downey’a Sr. aktora, producenta i scenarzysty filmowego oraz Elsie Ann (z domu Ford) aktorki, tancerki i piosenkarki. Karierę aktorską rozpoczął w wieku 5 lat w produkcji swojego ojca „Pound, 1970 r.

Robert Downey Jr. był dwukrotnie żonaty pierwszą wybranką była aktorka i piosenkarka Deborah Falconer, którą poślubił  po 42-dniowych zalotach 29 maja 1992 roku. Małżeństwo doczekało się syna Indio Falconer’a Downey’a, który urodził się we wrześniu 1993 roku.  Małżeństwo nie przetrwało jednak napięć związanych z częstymi pobytami na odwyku jak i odbywaniem wyroku pozbawienia wolności przez Roberta.

Obecną żoną Downey Jr. jest Susan Levin producentka filmowa, którą Robert poznał na planie filmu „Gothika”. Para pobrała się sierpniu 2005 roku. Maja dwójkę dzieci, syna Exton’a Elias’a, urodzonego w lutym 2012, oraz córkę Avri Roel urodzoną w listopadzie 2014roku.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
12.06.2021 18:33

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.