Robert Pattinson

 • Data urodzenia:
  1986-05-13
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $125 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  185 cm
 • Ostatnio edytowane:
  31.01.2022

Bio:

Ile zarabia Robert Pattinson?

Majątek Roberta Pattinsona szacuje się na $125 mln, rocznie jest w stanie zarobić nawet $25 mln. Dzięki temu Pattinson znalazł się w grupie najlepiej opłacanych i zarabiających aktorów na świecie.

Pattinson mieszka w Hollywood Hills w domu o wartości $2,1 mln.

Życiorys

Robert Douglas Thomas Pattinson urodził się w Londynie. Dorastał u boku dwóch starszych sióstr w małym domku w Barnes. W wieku 4 lat grał na gitarze oraz fortepianie. W wieku 12 lat został wydalony ze szkoły za kradzież czasopism dla dorosłych na poczcie oraz rozpowszechnianie ich wśród kolegów. Także mając 12 lat rozpoczyna karierę modela. Następnie w wieku 13 lat wstępuje do amatorskiego klubu teatralnego, po dwóch latach zostaje zauważony przez agenta talentów.

Pattinson zaczynał rolami drugoplanowymi, jednak film ,,Zmierzch” zmienił go w prawdziwą gwiazdę filmową. ,,Saga Zmierzch” przyniosła rekordowe zyski, łącznie filmy zarobiły $3,346 mln na całym świecie.

Dior Homme w 2013 roku ogłasza Pattinsona twarzą swojego zapachu. Z kolei w 2016 roku marka Dior Men ogłasza go pierwszym ambasadorem odzieży męskiej.

Robert Pattinson promuje liczne kampanie między innymi zatrzymanie, walki z rakiem, wspiera także ośrodki dla bezdomnych. Często bierze udział w akacjach charytatywnych, jako kupujący oraz darczyńca. Oprócz tego w 2020 roku przekazał fundusze na walkę z covidem.

 

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
14.05.2021 20:41

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.