Robin Williams

 • Data urodzenia:
  1951-07-21
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $50 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  170 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Ile zarabia Robin Williams?

Robin Williams posiadał majątek szacowany na $50 mln.

Nieruchomości

Robin Williams był właścicielem domu położonego w Bay Area w San Francisco, kupił go w 2008 roku za $4,05 mln.

Lokalizacja domu:

Aktor na co dzień przemieszczał się Toyotą Prius, posiadał także Land Rovera z 1966 roku.

Życiorys

Robin McLaurin Williams to amerykański aktor i komik. Był nominowany do czterech Oscarów, zdobywając nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego. Otrzymał także dwie nagrody Primetime Emmy, sześć Złotych Globów, pięć nagród Grammy oraz dwie Screen Actors Guild.

Robin Williams urodził się w Chicago, Illinois. Jego ojciec Robert, był starszym dyrektorem w Lincoln-Mercury Motors natomiast matka Lauren pracowała w modelingu. Uczęszczał do Redwood High School w Larkspur w Kalifornii, a następnie do College of Marin w Kentfield w Kalifornii.

W połowie lat 70 Williams zaczął występować w komedii stand-up w San Francisco i Los Angeles, zyskał tym sławę i zagrał kosmitę Morka w sitcomie ABC ,,Mork&Mindy”. Z kolei jedną z pierwszych ról fabularnych Robina była rola w filmie ,,Popeye”, a następnie ,,Świat według Garpa”. Przez kolejne lata pojawił się w dziesiątkach filmów komediowych jak i dramatycznych. Zagrał między innymi w ,,Polowanie z dobrej woli”, ,,Król rybak”, ,,Hook”, ,,Jumanji”, ,,Mrs. Doubtfire” i wielu innych.

Robin był żonaty trzykrotnie, z Valerie Velardi w latach 1978-1988, następnie z Marshą Garces w latach 1989-2010 oraz z Susan Schneider od 2011 do jego śmierci. Miał troje dzieci.

11 sierpnia 2014 roku w wieku 63 lat, Williams zmarł w wyniku samobójstwa w swoim domu w Paradise Cay w Kalifornii, walczył z ciężką depresją.

źródło życiorysu: www.wikipedia.org
14.12.2021 14:18

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.