Sacha Baron Cohen

 • Data urodzenia:
  1971-10-13
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $170 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  191 cm
 • Ostatnio edytowane:
  04.02.2022

Bio:

Ile zarabia Sacha Baron Cohen?

Majątek Sacha Baron Cohena szacowany jest na $170 mln.

W 2010 roku Cohen kupił posiadłość w Beverly Hills za $14 mln, którą obecnie wynajmuje najemcom za $85 tys. miesięcznie. Natomiast rezydencję Canyon wydzierżawił za około $10 tys. miesięcznie. W swoim garażu posiada eleganckie Audi A8 L, Mini Cooper S oraz Land Rover Discovery.

Sacha Noam Baron Cohen to angielski komik, aktor, pisarz oraz producent. Najbardziej rozpoznawany jest dzięki przedstawianiu satyrycznych postaci takich jak: Borata Sagdiyeva, Ali G czy Admirała Generalnego Aladeena. W swojej karierze otrzymał dziesiątki nagród za swoją pracę komediową.

Życiorys

Sacha Noam Baron Cohen urodził się w Londynie. Matka była fotografem, natomiast ojciec właścicielem sklepu odzieżowego. Ma dwóch starszych braci: Erran i Amnon. W młodości Cohen grał na wiolonczeli i zadebiutował w telewizji w Fanfare dla młodych muzyków. W trakcie studiów występował w teatrze Footlight, który należał do Uniwersytetu Cambridge. Jednak sławę zyskał dopiero w 1998 roku, gdy jego postać, Ali G, pojawiła się w programie The Eleven O’Clock Show. Kariera Cohena rozwijała się w zawrotnym tępię. W 2018 roku The Times umieścił go na liście 30 najlepszych żyjących komików. Zdobył liczne nagrody oraz nominacje do BAFTA, Emmy czy Oscara.

Życie prywatne:

W 2010 roku poślubił Islę Fisher w Paryżu, po 6-letniej znajomości, zaręczyli się w 2004 roku. Mają razem dwie córki o imieniu Olive i Elula, a także syna o imieniu Montgomery.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
07.07.2021 19:27

Komentarze