Sean Connery

 • Data urodzenia:
  1930-06-25
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $370 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  189 cm
 • Ostatnio edytowane:
  03.02.2022

Bio:

Jaki majątek posiadał Sean Connery?

Szkocki aktor Sean Connery w chwili śmierci w 2020 roku posiadał majątek szacowany na $370 mln

Wystąpił w ponad 70 filmach, m.in. „Nietykalni”, „Indiana Jones i ostatnia krucjata” czy „Polowaniu na Czerwony Październik”. Jednak najbardziej znany z roli Jamesa Bonda. Jego wybitna kariera przyniosła mu Oscara, Złoty Glob i nagrodę BAFTA oraz szereg innych nominacji. Posiadał wiele nieruchomości, domy w Grecji i na Bahamach, w Grecji jego sąsiadem był król Willem-Alexander z Holandii, a obaj dzielili platformę helikopterową.

W swoim garażu posiadał takie auta takich jak: BMW 635 CSI, Aston Martin DB5 (który był używany w jego filmach o Bondzie). Aktor Bonda przez dwadzieścia lat był także właścicielem Domaine de Terre Blanche na południu Francji.

Terre Blanche Hotel Spa Golf Resort:

Życiorys:

Thomas Sean Connery urodził się 25 sierpnia 1930 roku w Edynburgu. Zmarł natomiast 31 października 2020 roku. Jego ojciec Joe, był robotnikiem i kierowcą ciężarówki, matka Euphemia natomiast zajmowała się domem. W 1946 roku, w wieku 16 lat, Connery dołączył do Royal Navy. Od pierwszych kroków Sean’a stawianych w show-biznesie miedzy innymi występów w chórze, teatrze, pracy modela czy śpiewu, musiało minąć kilka lat, by zadebiutował w filmie kryminalnym „No Road Back”, osiem lat by oczarował publiczność główną rolą u boku Lany Turner w filmie „Inne miejsce” i aż dwanaście lat, by zyskał sławę, dzięki roli Jamesa Bonda.

Ostatnim filmem w którym zagrał była niezbyt udana produkcja ,,Liga niezwykłych dżentelmenów” z 2003 roku. Po premierze filmu 80-cioletni gwiazdor oznajmił, że przechodzi na emeryturę i razem z żoną zamieszkał na Bahamach. Gdzie oddał się swojej pasji czyli grze w golfa.

Dom Connery’ego na Bahamach:

©trendolizer.com

W roku 1962 Sean poślubił aktorkę Diane Cilento, miał z nią syna Jasona, w roku 1971 doszło do separacji. Jason wyrósł na aktora i reżysera. Connery był żonaty także z malarką Micheline Roquebrune od 1975 roku, chociaż miał też romans z gwiazdą „popu” Lynsey de Paul w 1989 roku.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
18.06.2021 19:11

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.