Sergey Brin

 • Data urodzenia:
  1973-08-21
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $107 mld
 • Zawód:
 • Wzrost:
  173 cm
 • Ostatnio edytowane:
  22.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Sergey Brin?

Sergey Brin posiada majątek szacowany na $107 mld. 

Swój majątek zawdzięcza głównie udziałom w jednym z najbogatszych holdingów świata, czyli Alphabet Inc.. W holdingu ma 5,5% udziałów, natomiast jego wspólnik Larry Page ma ich 5,7%.

Brin jako jeden z pierwszych zainwestował w Tesle Inc.

W czerwcu 2008 roku Brin zainwestował $4,5 mln w Space Adventures – firmę z branży turystyki kosmicznej. Co ciekawe firma jako jedyna wysłała turystów w kosmos, jak do tej pory z usług skorzystało 5 osób.

Brin wraz z Pagem inwestują w firmy z branży energii odnawialnej. W 2010 roku zainwestowali sporo pieniędzy w rozwój morskiej energetyki wiatrowej.

Nieruchomości:

Brin w 2015 roku miał być zainteresowany kupnem rezydencji o nazwie „Stone Mansion”. Nieruchomość wyceniana była pierwotnie na $68 mln, jednak później obniżono cenę do $48,88 mln. W rezydencji znajduje się 12 pokoi, sala balowa, kino, piwnica gdzie możemy znaleźć 4000 butelek wina, siłownia i basen. Brin miał osobiście obejrzeć nieruchomość, niestety nie udało nam się znaleźć potwierdzenia czy ją zakupił.

Prywatne odrzutowce: 

Brin wraz ze swoim partnerem biznesowym są właścicielami samolotu Dornier Alpha Jet oraz Boeinga 767-200.

©huffpost.com – Boeing 767-200

Google

Będąc na studiach na Uniwersytecie Stanforda, Brin i Page opracowali algorytm „PageRank”, który służył do wyszukiwania i pozycjonowania stron internetowych. Zdali sobie oni sprawę, że ich algorytm był wtedy znacznie lepszy od innych istniejących w tamtym czasie. Algorytm opierał się na nowej technologii, która analizowała linki zwrotne, dzięki którym łączono jedne strony z drugimi.

Razem w sowich pokojach w akademiku zaczęli rozwijać projekt. Następnie pokój Page przekształcono w główne biuro i centrum programowania. Wykorzystali oni swoje podstawowe umiejętności z języka HTML, aby stworzyć podstawową stronę na której użytkownicy będą mogli wyszukiwać strony. Wyszukiwarka bardzo szybko zdobywała na popularności w śród użytkowników, a moc sprzętu na którym działała była początkowo bardzo ograniczona.

W 1996 roku wyszukiwarka zaindeksowała 75,2306 mln adresów URL, a łączna pobrana zawartość wynosiła ponad 207 tys. gigabajtów.

W 1998 Page i Brin założyli firmę Google Inc. Co ciekawe z początków firma nazywała się „Googol”. Od momentu założenia firmy Page mianował się dyrektorem generalnym, natomiast Brin pełnił funkcje prezesa. Do czerwca 2000 r. Google zindeksował miliard internetowych adresów URL. Następnie firma zaczęła jeszcze szybciej się rozwijać. 10 lat później w firmie pracowało już 24 tys. pracowników, a sama praca w Google uważana była za bardzo prestiżową i dobrze płatną. Dzięki czemu Brina i Page uważano za jednych z najlepszych pracodawców w dolinie krzemowej.

Przejęcie YouTube

9 października 2006 ogłoszono, że Google planuje zakupić serwis YouTube za kwotę $1,65 mld. Po pewnym czasie strony doszły do porozumienia i Google przejęło najpopularniejszy serwis do zamieszczania filmów. Udało im się na tyle rozwinąć ten serwis, że obecnie jest jedną z najbardziej dochodowych stron na świecie, jak i również plasuje się na szczycie najlepszych stron pod względem utrzymania uwagi użytkowników.
W 2020 roku YouTube zanotował 20 mld przychodu.

Obecnie największą część przychodów holdingu Alphabet Inc. stanowi internetowa platforma reklamowa – Google Ads. Dzięki której ich roczne zyski w 2019 roku wzrosły aż o $134,8 mld.

Sergey Brin – Życiorys

Sergey Brin urodził się 21 sierpnia 1973 w stolicy ZSRR. Jego rodzice byli żydami, oboje są absolwentami Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Rodzina Brin mieszkała w trzypokojowym mieszkaniu w centrum Moskwy, które dzieliła również z dziadkami. W 1977 roku, po powrocie ojca z konferencji matematycznej w Warszawie, Michaił Brin zadecydował, że muszą opuścić sowią ojczyznę i wyemigrować do Stanów Zjednoczonych.

Michaił Brin będąc na konferencji matematycznej w Polsce, prawdopodobnie poznał ludzi, którzy przekonali go do emigracji, być może nawet zaproponowali mu różne stanowiska. We wrześniu 1978 roku złożył wniosek o wizę do USA, w wyniku czego został „natychmiast zwolniony” ze swojej obecnej pracy, jego żona również z tego powodu straciła posadę. Przez następne 8 miesięcy bez dochodu czekali aż dostaną wizy, przez co w między czasie musieli pracować dorywczo by w ogóle przetrwać. Do USA przybyli 25 października 1979 r.

Rodzina Brin wyemigrowała do USA gdy Sergey miał 6 lat. Jego ojciec po emigracji pracował na stanowisku profesora matematyki na Uniwersytecie Maryland (obecnie jest na emeryturze), natomiast matka pracuje w NASA.

Sergey Brin po przylocie do Stanów, uczył się zdalnie w domu, a później w szkole podstawowej Paint Branch Montessori School w Adelphi, w stanie Maryland. Następnie uczęszczał do Eleanor Roosevelt High School. W wieku 19 lat uzyskał tytuł inżyniera z informatyki na Uniwersytecie w Maryland.

Po studiach w Maryland rozpoczął podyplomowe studia na prestiżowym Uniwersytecie Stanforda, gdzie poznał swojego przyszłego współpracownika i partnera biznesowego.

W maju 2007 r. Brin ożenił się z Anną Wójcicki (siostrą Suzan Wójcicki – prezes YouTube), mają razem syna i córkę. Niestety rozwiedli się w 2015 z powodu zdrady Brina.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
24.08.2021 22:53

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.