Shah Rukh Khan

 • Data urodzenia:
  1965-11-02
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $660 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  169 cm
 • Ostatnio edytowane:
  08.02.2022

Bio:

Najpopularniejszy i najbogatszy indyski aktor – Shah Rukh Khan

Majątek Shaha Rukhu Khana szacowany jest na $660 mln. Zajmował ósme miejsce w rankingu najlepiej opłacanych aktorów na świecie. Obecnie jest drugim najlepiej zarabiającym aktorem w Bollywood. Zarabia około $38 mln za rolę w filmie. Co ciekawe za swoją pierwszą rolę w serialu „Fauji” z 1989 roku, otrzymał zaledwie 50 rupii (czyli około 5 zł).

Shah Rukh Khan posiada 55% udziałów w Indian Premier League – zawodowej lidze krykieta w Indiach, i 26% udziałów w  „KidZania” – międzynarodowej sieci rodzinnych centrum rozrywki. Po za tym Khan jest współwłaścicielem firmy produkującej filmy – „Red Chilli Entertainment”.

Życiorys

Khan urodził się 2 listopada 1965 roku w New Delhi, w dość zamożnej rodzinie, jego ojciec prowadził kilka biznesów. Jednak pierwsze pięć lat swojego życia spędził w mieście portowym Mangalore, gdzie jego dziadek był głównym inżynierem w miejscowym porcie. Jego przodkowie pochodzili z Afganistanu, z tego też powodu jest muzułmaninem. Resztę dzieciństwa spędził w dzielnicy Rajendra Nagar w New Delhi. Zdobył tytuł licencjacki z ekonomii na uniwersytecie na Hansraj. Studiował również  komunikację masową w Jamia Millia Islamia, jednak po krótkim czasie zrezygnował, by móc uczyć się w szkole aktorskiej w Theatre Action Group w Delhi. 25 października 1991 r. wyszedł za mąż za Gauri Chhibber, z którą ma troje dzieci. Z racji, że jego żona jest wyznania hinduskiego, ich dzieci wyznają obie religię.

Domy Shaha Rukha Khana:

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
08.05.2021 20:06

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.