Stephen King

 • Data urodzenia:
  1947-09-21
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $500 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  193 cm
 • Ostatnio edytowane:
  03.02.2022

Bio:

Ile zarabia Stephen King?

Stephen King posiada majątek szacowany na $500 mln.

Stephen wraz z żoną jest właścicielem stacji rаdіоwej Zоnе Rаdіо Соrр.

Nieruchomości

Stephen King jest właścicielem domu zbudowanego w 1870 roku w Bangor w stanie Maine. Jest właścicielem także letniego domku w regionie jezior Lowell również w stanie Maine. Kolejną nieruchomością pisarza jest rezydencja w Sarasocie na Florydzie, którą kupił w 2001 roku za $8,9 mln.

Lokalizacja rezydencji na Florydzie:

Stephen King na co dzień przemieszcza się Teslą model S.

Życiorys

Stephen Edwin King jest amerykańskim autorem horrorów, powieści nadprzyrodzonych, suspensu, kryminałów, science-fiction. Jego książki sprzedały się w ponad 350 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Stephen Edwin King urodził się w Portland w stanie Maine. Ojciec opuścił rodzinę w młodym wieku, a matka Nellie Ruth sama wychowała Stephena oraz drugiego adoptowanego syna Davida.

Pasja do pisania zrodziła się w szkole, pisał eseje do gazety.  W 1967 roku zaczął pisać zawodowo, zadebiutował  książką ,,Szklana podłoga”. Jednak przełom nastąpił w 1973 roku, kiedy napisał swoją pierwszą powieść ,,Carrie”, która przyniosła dochód $400 tys.

Najpopularniejsze książki Kinga to: ,,Cujo”, ,,Misery”, ,,Miasteczko Salem”, ,,Lśnienie”, ,,Smętarz dla zwierzaków”, ,,Carrie”, ,,Mroczna wieża”.

Oprócz pisania interesował się muzyką, co sprawiło, że napisał piosenki dla wielu muzyków w tym dla Michaela Jacksona.

Zdоbуł роnаd 50 wуróżnіеń z czego najbardziej godnymi uwagi są: Аlех Аwаrdѕ , Вrаm Ѕtоkеr Аwаrd, Вrіtіѕh Fаntаѕу Аwаrd, Нugо Аwаrd, Lосuѕ Аwаrdѕ, Nаtіоnаl Маgаzіnе Аwаrdѕ, Wоrld Fаntаѕу Аwаrd.

King poślubił Tabithę Spruce 2 stycznia 1971 r. Mają troje dzieci, córkę i dwóch synów oraz czworo wnucząt.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
03.02.2022 13:58

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.