Steve Ballmer

 • Data urodzenia:
  1956-03-24
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $95 mld
 • Zawód:
 • Wzrost:
  196 cm
 • Ostatnio edytowane:
  22.02.2022

Bio:

Jak duży majtek ma Steve Ballmer?

Steve Ballmer posiada majątek szacowany na $95 mld. 

Tak duży majątek zawdzięcza głównie swoim udziałom w spółce Microsoft, których łącznie ma 4%. W przeszłości posiadał 8% i był dyrektorem generalnym przedsiębiorstwa. Co ciekawe jest drugą osobą, która został miliarderem w ramach otrzymania akcjo jako pracownik, a nie jako założyciel lub współzałożyciel przedsiębiorstwa.

Ballmer jest również inwestorem, m.in. jest obecnym właściciel drużyny NBA – Los Angeles Clippers.

Nieruchomości: 

W marcu 2020 roku zakupił halę sportową „The Forum” za $400 mln:

 

Ballmer jest właścicielem dwóch nieruchomości w Hunts Point, w stanie Waszyngton. Niedawno zakupił jeden z droższych domów w okolicy za $9,8 mln:

Życiorys – Steve Ballmer

Steve Ballmer urodził się 24 marca 1956 roku w Detroit. Jego ojciec był kierownikiem w firmie Ford Motor Company, wyemigrował do USA ze Szwajcarii, natomiast matka Ballmera była białoruską żydówką. Z racji na pozycję swojego ojca dorastał w zamożnej okolicy. Od 1964 do 1967 r. rodzina Ballmerów mieszkała w Brukseli.

Uczęszczał do Detroit Country Day School, a także do prywatnej uczelni przygotowawczej w Beverly Hills, w stanie Michigan. Był znakomitym uczniem, ukończył z wyróżnieniem studia na Harvardzie z matematyka stosowanej i ekonomii.

Microsoft

Ballmer został 30 pracownikiem w firmie Microsoft, obiją pierwsze stanowisko menadżera biznesowego, zatrudnił go sam Bill Gates. Rocznie miał zarabiać $50 tys., co wówczas stanowiło 5-10% zysków firmy. Później w 1981 r.  gdy Microsoft przekształcono w spółkę giełdową, Ballmer otrzymał 8% udziałów. Później w 2003 roku Ballmer sprzedał 39,3 miliona akcji Microsoftu o wartości ok. $955 mln, czyli łącznie ok. 4% udziałów. Przez 20 lat pracy w firmie, kierował kilkoma oddziałami. Następnie został awansowany na prezesa i był drugą najważniejszą osobą w całej firmie. 13 stycznia 2000 roku Ballmer został oficjalnie mianowany dyrektorem generalnym. Gdy Gates zrezygnował ze stanowiska głównego architekta oprogramowania, Ballmer przejął całą kontrolę nad firmą. 23 sierpnia 2013 r. Microsoft ogłosił, że Ballmer przejdzie na emeryturę, nowy prezes został wybrany przez specjalną komisję, w skład której wchodził Gates.

W 1990 Ballmer ożenił się z Connie Snyder, mają razem trzech synów.

Źródło Życiorysu:  www.wikipedia.org

 

 

 

 

09.09.2021 22:11

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.