Sylvester Stallone

 • Data urodzenia:
  1946-07-06
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $420 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  177 cm
 • Ostatnio edytowane:
  03.02.2022

Bio:

Jak duży majątek ma aktor Sylvester Stallone?

Sylvester Stallone posiada majątek szacowany na $420 mln. W 2018 roku aktor założył „Balboa Productions” – firmę zajmującą się produkcją filmów.

W styczniu 2021 roku wystawił na sprzedaż swoją nieruchomość z Beverly Hills za oszałamiające $110 mln. Następnie po paru miesiącach obniżył cenę do $85 mln, prawdopodobnie wciąż nie znalazł kupca.

Zdjęcie domu Sylvestera Stallona w Beverly Hills:

©www.latimes.com

Lokalizacja Domu na mapach Google:

Stallone posiada także rezydencję w Palm Beach na Florydzie, kupił ją w 2020 roku za $35 mln. Nieruchomość została wybudowana w 2014 roku, znajduję się tam 7 pokoi, 12 łazienek i basen. Łączna powichrzenia nieruchomości to 1230 m².

©Realtor.com

©Realtor.com

Lokalizacja rezydencji w Palm Beach:

Życiorys

Sylvester Stallone urodził się 6 lipca 1946 roku na Manhattanie, w Nowym Jorku. Jego ojciec pochodził z Włoch, dokładnie z miejscowości Gioia del Colle. Natomiast jego matka ma francuskie korzenie, jej przodkowie mieszkali na półwyspie Bretanii. Podczas porodu Stallona doszło do powikłań, przez które aktor doznał paraliży lewej dolnej części twarzy. Na początku lat 50 jego rodzina przeprowadziła się do Waszyngtonu, ponieważ ojciec planował otworzyć tam szkołę kosmetyczną. Następnie w 1954 r. jego matka otworzyła tam siłownię dla kobiet o nazwie „Barbella’s”. Stalone uczęszczał do „Abraham Lincoln High School”, następnie do akademii wojskowej „Charlotte Hall”. Początkowo studiował na uczelni „Miami Dade College”, później spędził dwa lata w Szwajcarii,  w „American College of Switzerland”.

Karierę aktorską rozpoczął jeszcze podczas nauki w uniwersytecie na Florydzie, wystąpił w drugoplanowej roli w dramacie „That Nice Boy” z 1989 roku. Natomiast swoją pierwszą główną rolę zagrał w filmie „Przyjęcie u Kitty i Studa” z 1070 r. Stallone w tamtym czasie utrzymywał się z dorywczych prac, pracował m.in w zoo w Nowym Jorku. Dwa lata później chciał zrezygnować z kariery aktorskiej, miał problem ze znalezieniem dla siebie roli, zgłosił się nawet na statystę do pierwszej części „Ojca Chrzestnego”, jednak odrzucono go.

Przełomowym momentem w życiu Stallona była rola w dramacie „Rocky” z 1976 roku. Film był nominowany do dziesięciu Oskarów, z czego zdobył aż trzy statuetki. Najbardziej jest znany z występu w takich filmach jak: „Creed: Narodziny Legendy” z 2015 roku, czy serii „Rambo”.

Stallone był trzykrotnie żonaty, łącznie ma pięcioro dzieci.

Od 1997 roku jest w małżeństwie z modelką Jennifer Flavin.

 

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

 

 

 

07.06.2021 23:26

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.