The Weeknd

 • Data urodzenia:
  1990-02-16
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $210 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  173 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest The Weeknd?

The Weeknd ma majątek szacowany na $210 mln.

Posiada udziały w e-sportowej spółce OverActive Media Group i jest założycielem własnej marki odzieżowej „XO”.

Nieruchomości:

The Weeknd jest właścicielem penthousa w Beverly Hills, zakupił go w grudniu 2019 roku za $21 mln. Jest także właścicielem rezydencji w Bel Air wartej $70 mln.

Lokalizacja rezydencji w Bel Air:

The Weeknd posiada oszałamiającą kolekcję samochodów w skład, której wchodzą: McLaren P1 (o wartości $1,2 mln), Lamborghini Aventador SV Roadster ( – $550tys.), Mercedes AMG GTC oraz Bentley Mulsanne.

McLaren P1:

©www.expansion.com

Życiorys

Abel Makkonen Tesfaye, znany jako The Weeknd to kanadyjski piosenkarz, autor tekstów oraz producent muzyczny. Jest jednym z najlepiej opłacanych artystów na świecie, zdobył wiele nagród oraz wyróżnień, był także nominowany do Oscara.

Tesfaye urodził się w Toronto, jest jedynakiem. Po separacji rodziców wychowywała go babcia i matka.

W sierpniu 2009 roku Tesfaye zaczął anonimowo zamieszczać swoja muzykę na portalu You Tube.

21 marca Tesfaye wydał swój debiutancki mixtape ,,House of Balloons”. Album odniósł ogromny sukces oraz zdobył uwagę Drake. Następnie w 2012 roku po licznych trasach koncertowych w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie nawiązał współpracę z Republic Records i stworzyli własną wytwórnię XO. Współpraca zaowocowała wydaniem ,,Trylogi„, która była kompilacją pierwszych trzech mixtape’ów. W ciągu następnych kilku lat współpracował z takimi artystami, jak Justin Timberlake i Ariana Grande. Z kolei rok później ukazał się pierwszy studyjny album wraz z wydaniem ,,Kiss Land”. Następny album studyjny powstał w 2015 roku ,,Beauty Behind the Medness”.

W 2016 roku The Weeknd wydał swój kolejny album: ,,Starboy” . Na albumie znalazły się utwory z udziałem znanej francuskiej grupy elektronicznej ,,Daft Punk”. Następnie w 2020 roku ogłosił tytuł swojego kolejnego albumu: ,,After Hours”.

Piosenkarz był w związku Bellą Hadid. W 2017 roku miał krótki epizod z Seleną Gomez, ostatecznie jednak znowu zaczął spotykać się Hadid.

Źródło życiorysu:www.wikipedia.org

 

22.10.2021 18:14

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.