Tiësto

 • Data urodzenia:
  1969-01-17
 • Narodowość:
 • Majątek:
  170 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  188 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Tiësto?

Tiësto ma majątek szacowany na $170 mln. Jest jednym z najlepiej zarabiających producentów muzycznych i DJ-ów na świecie, ponieważ zarabiał ok. $290 tys. brutto na jednym zagranym koncercie.

Tiësto jest założycielem wytworni muzycznej Musical Freedom. Reklamował takie marki jak: 7UP, Skoda, Audiofly i Reebok. Co ciekawe Microsoft podjął współprace z nim w celu tworzenia wersji Tiesto dla systemu operacyjnego Windows Vista, mającego być dostępnym na holenderskim rynku.

Nieruchomości:

Tiësto jest właścicielem domu starców w swoim rodzinnym mieście Breda w Holandii, za który zapłacił równowartość prawie $8 mln.

W garażu Tiësto znajduję się Aston Martin DB9 (o wartości $180tys.) i Ferrari 458 ( – $320 tys.)

Życiorys

Tijs Michiel Verwest znany jako Tiësto to holenderski DJ oraz producent muzyczny. Uważa się go za jednego z najpopularniejszych i utytułowanych DJ-ów na świecie.

Tiësto urodził się w Bredzie w Holandii. Muzyką zainteresował się w młodym wieku, gdy miał 14 lat zaczął graj jako DJ na szkolnych imprezach. W latach młodości będąc DJ-em grał głównie utwory Acid House, New Beat oraz Madonny.

W 1994 roku podpisał kontrakt płytowy z Basic Beat Recordings i wydał albumy w sub-labelu Trashcan Arny’ego Binka. Następnie Tiësto i Bink założyli wytwórnię Guardian Angel. Później w 1998 roku Tiësto połączył siły z holenderskim DJ-em Ferrym Corstenem. Ich pierwszy singiel, „Gouryella”, stał się hitem. Tiësto zaczął koncentrować się na pracy solowej w 2001 roku i opuścił Gouryella i w kwietniu 2001 roku wydał solowy album „In My Memory”. W maju 2003 roku został pierwszym DJ-em, który zagrał solowy koncert na stadionie.

Do tej pory wydał siedem albumów studyjnych. Albumy „Just Be” i „Elements of Life” osiągnęły pierwsze miejsca na listach przebojów w Holandii, a jego płyty otrzymały status Gold w kilku krajach.

Tiësto zdobył wiele nominacji i nagród w tym: nominacje do nagrody Grammy, wygrywając w 2015 r. w kategorii najlepsze nagranie zremiksowane za „All of Me (Tiesto’s Birthday Treatment Remix)”. Oprócz tego DJ zdobył nagrody MTV Europe Music Awards, World Music Awards, Gold Sales Awards i DJ Awards. Doceniono go dziewięcioma nagrodami WMC Awards Miami, trzema nagrodami FM Awards, oraz trzema nagrodami ID&T Dutch DJ Awards. Zdobył także sześć nagród TMF Awards Holland i siedem TMF Awards Belgium.

We wrześniu 2019 r. Tiësto poślubił modelkę Annikę Backes. Rok później w listopadzie 2020 r. urodziła im się córka – Viola.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
11.10.2021 17:18

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.