Tom Hardy

 • Data urodzenia:
  1977-09-15
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $50 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  175 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Tom Hardy?

Tom Hardy zgromadził majątek szacowany na $50 mln. Wystąpił w reklamach takich marek jak Hyundai, Kleenex, a także Nike.

Nieruchomości:

Tom Hardy jest właścicielem domu w Richmond w Wielkiej Brytanii za który zapłacił $2,5 mln.

Na co dzień przemieszcza się takimi samochodami jak Audi R8 Spyder  (o wartości $160 tys.) jak i Audi RS5 ( – $70 tys,)

Życiorys

Edward Thomas Hardy to angielski aktor, producent a także były model. Zdobył szereg nagród oraz wyróżnień miedzy innymi nominacje do Oscara, dwie nagrody Critics Choice Movie Awards, nagrodę BAFTA a także dwie brytyjskie nagrody Akademii Filmowej.

Urodził się w dzielnicy Hammersmith w Londynie.  Jego matka jest artystka oraz malarką natomiast ojciec pisarzem. Jest jedynakiem i wychował się w East Sheen w Londynie. Hardy rozpoczął swoją karierę w showbiznesie mając 21 lat. Debiut Hardy’ego miał miejsce w 2001 roku w filmie Ridleya Scotta „Helikopter w ogniu”. Popularność międzynarodową zyskał w 2002 roku, kiedy zagrał w „Star Trek: Nemesis”, jako Reman Praetor Shinzon. Następnie pojawił się w filmach: ,,Dot the I”,,,LD 50 Lethal Dose”, ,,EMR” oraz ,,Layer Cake”.

Hardy pojawił się także w miniserialu BBC ,,The Virgin Queen” u boku Emilii Fox. Następnie wystąpił w dramacie BBC Two ,,Stuart: A Life Backwards”. Współprace z BBC nad innymi produkcjami kontynuował dłuższy czas. Po kilku projektach, w tym ,,The Take” i ,,Wichrowe wzgórza” ITV, Hardy dostał rolę Eamesa w thrillerze science fiction ,,Incepcja”. Następnie pojawił się w filmach min: ,,Tinker Tailor Soldier Spy”, ,,Warrior”, ,,The Dark Knight Rises”, ,,Lawless” oraz ,,Kropla”. W 2017 roku Hardy wystąpił w ośmioczęściowym programie telewizyjnym BBC ,,Taboo”, zagrał Jamesa Delaneya.

Oprócz pracy na ekranach telewizyjnych i filmowych, Hardy brał udział także w produkcjach teatralnych oraz scenicznych.

W 1999 roku Hardy poślubił Sarah Ward, producentkę, jednak rozwiedli się w 2004 roku. Następnie w 2005 roku związał się z asystentką reżysera Rachel Speed, mają syna, rozstali się w 2009 roku. W 2009 roku związał się z Charlotte Riley, pobrali się w 2014 roku, mają razem dwoje dzieci.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

 

 

12.11.2021 12:48

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.