Tyler Perry

 • Data urodzenia:
  1969-09-13
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $1 mld
 • Zawód:
 • Wzrost:
  196 cm
 • Ostatnio edytowane:
  08.02.2022

Bio:

Jaki majątek posiada Tyler Perry?

Majątek Tylera szacowany jest na około $1 mld. Jest niezwykle popularnym, odnoszącym sukcesy aktorem, producentem, reżyserem a także scenarzystą. Tyler Perry jest zdecydowanie jednym z najbardziej dochodowych reżyserów w branży rozrywkowej. Wyprodukował ponad dwanaście seriali telewizyjnych a liczba wciąż rośnie, większość z nich kręcona w całości w stanie Georgia i jego okolicach. Duży zysk przyniosły umowy z TBS, Winfrey’s OWN i ostatnio z Viacom, łącznie z 25% udziałem w platformie BET+ za około $150 mln. Każdego roku zarabia od $200 mln do $250 mln ze swojego rozrastającego się imperium rozrywki.

Perry ma ogromną rezydencję w Beverly Hills o wartości $18 mln. W zeszłym roku gościł w swojej rezydencji księcia Harry’ego i Meghan Markle. Oprócz tego Perry jest właścicielem chaty z bali w Jackson Hole w stanie Wyoming. Posiada także dom w stylu balijskim na wyspie Bay Cay. Jednak obecnie mieszka w swojej ogromnej rezydencji zbudowanej w pobliżu jego studia w Atlancie w stanie Georgia. Perry sprzedał kilka swoich rezydencji  a kupuje coraz większe i kosztowniejsze nieruchomości.

Rezydencja w Georgii:

© www.architecturaldigest.com

Rezydencja w Beverly Hills:

©www.thesun.co.uk

Posiada prywatny odrzutowiec Gulfstream III, którego zakup i dostosowanie do jego standardów wyniosło podobno $125 mln. W samolocie znajduje się sala kinowa z 42-calowym płaskim ekranem LCD i przyłączem satelitarnym. Oprócz tego posiada: Rolls-Royce Ghost, Range Rover i Bentley GT Sports Coupe.

Tyler Perry w swoim prywatnym odrzutowcu:

© networthmag.com

Życiorys

Perry urodził się jako Emmitt Perry Jr. w Nowym Orleanie, w stanie Luizjana. Miał ciężkie dzieciństwo, maltretował go ojciec. W wieku 16 lat, zmienił imię na Tyler, chciał się zdystansować od ojca, porzucił także szkołę średnią. Zaczął więc pisać swój musical „I Know I’ve Been Changed”, który później został wykonany w 1992 roku. Z kolei 2000 roku wyprodukował drugą sztukę „I Can Do Bad All by Myself”, w której wystąpiła kultowa „Madea” Tylera Perry’ego. To właśnie dzięki niej Perry zdecydował się przenieść do kina. Kolejne reżyserowane przez niego filmy zagwarantowały mu międzynarodowy sukces. Najsłynniejszym filmem Perry’ego, który zdobył wiele nagród i nominacji, jest romantyczny film „Diary of a Mad Black Woman”. Perry otrzymał dwie nagrody BET a także wiele nominacji i innych nagród.

Tyler Perry nie ma żony ale spotykał się z Gelila Bekele. W roku 2014 urodził im się syn Aman.

Tyler jest filantropem, sfinansował obóz dla 65 dzieci z Filadelfii, aby ci mogli odwiedzić „Walt Disney World”. Nazywa siebie chrześcijaninem i jest bardzo oddany Kościołowi. Tyler pomagał w naprawianiu szkód po huraganie Katrina, budował także kościoły, założył The Tyler Perry Foundation, która pomaga ofiarom trzęsień ziemi na Haiti.

Godne uwagi jest to, że czego się nie dotknie, łącznie z kolejnymi produkcjami filmowi, zamienia się w złoto.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

09.06.2021 23:05

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.