Viggo Mortensen

 • Data urodzenia:
  1958-10-20
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $40 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  180 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak duży majątek ma Viggo Mortensen ?

Viggo Mortensen posiada majątek szacowany na $40 mln.

Nieruchomości

Viggo Mortensen jest właścicielem wiejskiego domu na północ od Clark Fork w hrabstwie Bonner w stanie Idaho. Obecnie mieszka w Hiszpanii.

Życiorys

Viggo Mortensen Peter Jr. to duńsko-amerykański aktor, pisarz, muzyk, fotograf, poeta oraz malarz. Jest laureatem wielu prestiżowych wyróżnień w tym: 3 nagród BAFTA, 4 Złotych Globów, nagrody Gildii, był nominowany także 3 razy do Oscara.

Viggo Mortensen urodził się w Watertown w stanie Nowy Jork. Miał dwóch młodszych braci. Jego rodzice rozwiedli się 1969 roku. Po ukończeniu studiów Mortensen wyjechał do Europy, tam pracował jako kierowca ciężarówek oraz sprzedawca kwiatów.

Pierwszym aktorskim występem Mortensena był występ w ,,Purpurowej Róży Kairu” z 1985 roku, jednak sceny ostatecznie zostały wycięte z filmu. Debiutanckim wystąpieniem była rola w filmie ,,Świadek” z 1995 roku. W latach 90. Mortensen wystąpił w wielu filmach, w tym w ,,Young Guns II”, ,,Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną III”, ,,Spacer po księżycu” i wielu innych.

Następnie w 1999 roku, reżyser Peter Jackson obsadził go w roli Aragorna w trylogii ,,Władca Pierścieni”. Ta rola dała mu rozpoznawalność i sławę a także był to duży przełom w karierze. Z kolei w 2005 roku Mortensen wystąpił u boku Marii Bello w filmie Davida Cronenberga ,,Historia przemocy”. Następnie pojawił się w ,,Eastern Promises”, ,,The Road”, ,,Niebezpieczna metoda”, ,,The People Speak”, ,,Captain Fantastic”, ,,Zielona księga”.

W 1986 roku na planie Mortensen poznał piosenkarkę Exene Cervenkę. Para ożeniła się 8 lipca 1987 r. Z kolei 28 stycznia 1988 r. Cervenka urodziła syna o imieniu Henry Blake Mortensen. Jednak małżeństwo rozstało się w 1992 roku a rozwiedli się w 1997 roku.

Od 2009 roku pozostaje w związku z hiszpańską aktorką Ariadną Gil i obecnie mieszka z nią w Hiszpanii.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

03.01.2022 11:53

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.