Wayne Rooney

Wayne Rooney

Bio:

Wayne Rooney zarabia £90 tys. tygodniowo jako główny trener drużyny Derby County F.C..

Najwięcej jako zawodnik, zarabiał pod koniec sowiej kariery w Manchesterze United, było to £12,22 mln za sezon gry. W Evertonie zarobił £8,32 mln za sezon, natomiast w D.C. United £2,8 mln. Karierę profesjonalnego piłkarza zakończył w Derby County, gdzie zainkasował £2,4 mln za rok gry.

Był sponsorowany przez: Nike, Forda, Asdę i Coca-Colę.

Majątek Rooneya szacowany jest na £122 mln

Wayne Rooney jest właścicielem rezydencji o wartości £20 mln mieszczącej się pod Manchesterem. Znajduje się tam pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej i stajnia dla koni.

Lokalizacja domu Rooneya: 

Rooney był również właścicielem tej luksusowej posiadłości znajdującej się w Prestbury, pod Manchesterem:

Samochody Wayna Rooneya:

  • Lamborghini Gallardo
  • Bentley Continental GT
  • Aston Martin Vabquish
  • Bmw I8
  • Audi Q7
  •  Range Rover Sport

Życiorys Wayne Rooney:

Wayne Rooney urodził się 24 października 1985 roku w Liverpoolu. Ma Irlandzkie pochodzenie i jest katolikiem. Uczył się w katolickiej szkole Matki Bożej i św. Swithina, następnie uczęszczał do The De La Salle Academy w Liverpoolu.

Treningi piłkarskie rozpoczął w wieku 11 lat w szkółce Evertonu. W 2002 roku po raz pierwszy został włączony do głównego składu. Zadebiutował w seniorach 17 sierpnia w zremisowanym 2:2 meczu z Tottenhamem Hotspur. Następnie 19 października tego samego roku strzelił swoja pierwszą bramkę, w meczu z Arsenalem. Łącznie podczas dwóch sezonów w Evertonie, rozegrał dla tego klubu 77 spotkań, podczas których strzelił 17 goli.

Następnie miał trafić do Newcastle United, jednak w ostatnich godzinach okienka transferowego zdecydował się podpisać kontrakt z Manchesterem United. Klub zapłacił za niego £27 mln, przez co stał się on wtedy najdroższym nastoletnim piłkarzem w historii. W Manchesterze grał aż do 2017 roku, podczas 11 lat gry dla tego zespołu strzelił aż 253 gole. Jest najskuteczniejszym strzelcem w historii czerwonych diabłów.

Następnie 9 lipca 2017 roku powrócił do klubu w którym się wychował – Evertonu. Spędził tam jeden sezon, podczas którego rozegrał 40 spotkań, strzelając 11 goli. Później zadecydował przenieść się do DC United grającego w Major League Soccer. W 2020 r. powrócił do Anglii, dołączył do klubu Debry County grającego w Championship. 15 stycznia 2021 r. podpisał menadżerski kontrakt z tą drużyną, co oznaczało jego koniec zawodowej kariery piłkarskiej.

Wayne Rooney ożenił się 12 czerwca 2008 r. z Coleen McLouglin, mają razem czwórkę synów..

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org.

 

 

08.04.2022 17:23

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.