xQc

 • Data urodzenia:
  1995-11-12
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $7 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  ok. 170 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Ile zarabia xQc?

Majątek xQc szacowany jest na około $7mln. Obecnie przynależy jako streamer do organizacji e-sportowej – Luminosity Gaming.

Jest byłym profesjonalnym graczem „Overwatcha”, łącznie na turniejach e-sportowych zarobił $47 tys. W tamtym okresie zarabiał także dodatkowe pieniądze, dzięki kontraktom z drużynami e-sportowymi. Obecnie jednak xQc zarabia głównie na streamowaniu, jest jednym z najchętniej obserwowanych, oglądanych i subskrybowanych osób na platformie Twitch.tv. Przy czym warto wspomnieć, że posiada ponad 24 tys. subskrypcji – jedna subskrypcja na portalu Twitch.tv kosztuje $4,99. Przeważnie streamerzy dzielą się tymi pieniędzmi z platformą po połowie, jednak w przypadku większych twórców ten podział może się różnić na ich korzyść. W przypadku największego polskiego twórcy na tej platformie – „Xayoo” ten podział wynosi 70/30, prawdopodobnie xQc może liczyć na jeszcze korzystniejszą stawkę.

Dzięki 24 tys. subskrypcjom na platformie Twitch.tv, może zarabiać około $100 tys. miesięcznie. Do tego dochodzą kontrakty reklamowane, stałą pensja od organizacji exportowej (Luminosity Gaming) i wygrane pieniężne w teleturniejach streamerów – Twitch Rivals.

Średnio jego streamy ogląda 60 tys. osób, a największą widownie zgromadził w kwietniu 2020 roku – było to 222 720 widzów w jednej chwili.

Życiorys:

Félix Lengyel urodził się 12 listopada 1995 roku w Laval, w Kanadzie. Po ukończeniu szkoły średniej studiował humanistykę na uniwersytecie CEGEP w Quebec. Następnie rzucił studia tuż przed ich ukończeniem. Postanowił on wtedy zająć się streamowaniem gier na platformie Twitch.tv. Popularność zdobył grając w grę „Overwatch”. Dzięki temu, że jego umiejętności w tej grze były ponad przeciętnie, dostał się to drużyny e-sportowej. Największym sukcesem Lengyela było wygranie w 2017 roku mistrzostw świata w „Overwatch”. Został on wtedy wybranym najlepszym graczem całej ligi „OWWC”.

W 2019 roku był najczęściej oglądaną osobą na platformie Twitch.tv

Później w związku z zawieszeniem sezonu w lidze „Overwatch” – „OWC”, Lengyel postanowił ponownie skupić się w 100% na platformie Twitch, i zaczął streamować po 9 godzin dziennie.

Źródło życiorysu: www. wikipedia.org
29.09.2021 12:31

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.