Zlatan Ibrahimović

 • Data urodzenia:
  1981-10-03
 • Narodowość:
 • Majątek:
  €235 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  195 cm
 • Ostatnio edytowane:
  19.04.2022

Bio:

Zlatan Ibrahimović zarabia €7 mln rocznie, dzięki grze we włoskim klubie A.C.Milan. Co ciekawe jest najlepiej opłacanym zawodnikiem w tym klubie.

Majątek Ibrahimovića szacowany jest na €235 mln. 

Najwięcej zarabiał za czasów gry we francuskim PSG, było to  €1 mln miesięcznie. Jednak wtedy zarabiał jeszcze więcej dzięki kontraktom reklamowych, niektóre źródła podają, że u szczytu swojej popularności mógł zarabiać €35 mln rocznie.

Następnie grając w Manchesterze United, zarobił prawie £18 mln w ciągu dwóch sezonów. W amerykańskim „MLS”, w drużynie LA Galaxy zarobił skromne $1,4 mln za sezon.

Nieruchomości:

Zlatan Ibrahimović jest właścicielem sporego domu w  Malmö o wartości ok. $5 mln. Poza tym w 2015 roku zakupił za $11 mln kamienicę w Sztokholmie, w której znajdował się dawniej kościół. Jest również właścicielem sporego zalesionego obszaru w Szwecji, działka znajduje się przy granicy Szwecko-Norweskiej i jest warta ok. €3 mln.

©planetfootball.com – Dom w Malmo

Lokalizacja domu Ibrahimovića w Malmo, Szwecja:

Poza tym piłkarz jest właścicielem wielu unikalnych samochodów. W swojej kolekcji posiada m.in.: Porsche 918 Spyder, Ferrari Monza SP2 czy Ferrari Enzo.

Samochody Zlatana Ibrahimovića:

Do szybszych podróży używa własnego prywatnego odrzutowca Cessna Citation Longitude – o wartości $26 mln. Samolot lata z prędkością do 881 km/h. Piłkarz jest także właścicielem jachtu o wartości $8 mln.

©www.yachtharbour.com

Życiorys

Ibrahimović urodził się w 3 października 1981 r. w Malmö. Jego ojciec jest muzułmaninem i pochodzi z Bośni, natomiast matka (katoliczka) wyemigrowała do Szwecji z Chorwacji w 1977 r. Ibrahimović zaczął grać w piłkę nożną w wieku sześciu lat. W dzieciństwie miał problemy z prawem, raz nawet został aresztowany za posiadanie skradzionego towaru. Ibrahimović miał pięcioro rodzeństwa (przy czym czwórkę przyrodniego), jego rodzice nie mieszkali razem. Gdy młody Zlatan miał 9 lat zamieszkał z ojcem, jednak jak sam przyznaje często w tamtym okresie chodził głodny, ponieważ w lodówce znajdowało się jedynie piwo zamiast jedzenia. Z tego powodu musiał chodzić na obiady do mieszkania swojej matki.

Jako nastolatek uczęszczał na treningi piłkarskie do lokalnego klubu „Malmö FF”. W wieku 15 lat chciał zrezygnować z gry w piłki i rozpocząć pracę w miejscowych dokach, jednak jego trener odwiódł go od tego planu i przekonał do dalszych treningów. Ibrahimović podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Malmö FF w 1996 roku, 3 lata później trafił do seniorskiej drużyny. 22 marca 2001 roku ogłoszono, że jego następnym klubem będzie Ajax Amstertam, kwota transferu wyniosła €8,7 mln. Następnie za €16 został zakupiony przez Juventus F.C., w klubie spędził 2 sezony, po których przeszedł do Interu Mediolan. Później Ibrahimović  występował w takich klubach jak: FC Barcelona, A.C. Milan, PSG, Manchester United i LA Galaxy.

Jest jednym z najstarszych grających piłkarzy na świecie, i co najlepsze dalej utrzymuje wysoką formę, mimo 40 lat na karku. Jest kluczowym napastnikiem we włoskim klubie A.C. Milan. Kontrakt z klubem jest ważny do końca obecnego sezonu.

Ibrahimović biegle posługuje się pięcioma językami: szwedzkim, bośniackim, angielskim, hiszpańskim i włoskim.

Partnerką piłkarza jest szwedzka modelka – Helena Seger, mają razem dwójkę dzieci.

Źródło życiorysu: www. wikipedia.org

29.09.2021 13:43

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.